مراسم بفتا ۲۰۱۸: شبی در قبضه «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» و «شکل آب»

ads ads

مراسم بفتا ۲۰۱۸: شبی در قبضه «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» و «شکل آب»

مراسم اهدای جوایز آکادمی هنزهای فیلم و تلویزیون بریتانیا موسوم به بفتا شب گذشته در سالن آلبرت هال لندن برگزار شد. امسال از همان ابتدا مشخص بود که چه فیلم ها و بازیگرانی بیشترین جایزه ها را به خود اختصاص خواهند داد. در حالی که بسیاری از حضار با پوشیدن لباس های مشکی سعی داشته جو مراسم گلدن گلوب گذشته را در این مراسم زنده کنند و اذیت و آزار جنسی نسبت به زنان در هالیوود را برجسته کنند اما همه در مورد فیلم «شکل آب» (The Shape of Water) و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ) صحبت می کردند و همه چیز به سمت این دو فیلم کشیده شد.

«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» با ۵ جایزه برنده اصلی این مراسم شد و پس از آن نیز «شکل آب» توانست سه جایزه را بدست آورد. گری اولدمن نیز  در نهایت به آنچه که لیاقتش را داشت رسید و برای بازی در فیلم «تیره ترین ساعت» (Darkest Hour) برنده جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با لیست کامل نامزدها و برندگان در هر بخش آشنا کنیم.

بفتا 2018

نامزدهای بخش بهترین فیلم انگلیسی

تیره ترین ساعت

مرگ استالین

کشور خود خدا

لیدی مکبث

پدینگتون ۲

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری- برنده

بفتا 2018

نامزدهای بخش ستاره نوظهور

دانیل کالویا- برنده

فلورنس پیو

جاش اوکانر

تسا سیمپسون

تیموتی شاماله

نامزدهای بخش بهترین فیلم

مرا با اسمت صدا بزن

تیره ترین ساعت

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری- برنده

دانکرک

بفتا 2018

نامزدهای بخش بهترین کارگردانی

دنیس ویلنوو: بلید رانر ۲۰۴۹

لوکا گواداگنینو: مرا با اسمت صدا بزن

کریستوفر نولان: دانکرک

گیرمو دل تورو: شکل آب- برنده

مارتین مک ناگ: سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

بفتا 2018

نامزدهای بخش بهترین بازیگر مرد

دانیل دی لوییس: رشته خیال

دانیل کالویا: برو بیرون

گری اولدمن: تیره ترین ساعت- برنده

جیمی بل: ستارگان فیلم در لیورپول نمی میرند

تیموتی شالامه: مرا با اسمت صدا بزن

نامزدهای بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

کریستوفر پلامر: همه پول های دنیا

هیو گرانت: پدینگتون ۲

سم راکول: سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری- برنده

ویلد دفو: پروژه فلوریدا

وودی هارلسون: سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

نامزدهای بخش بهترین بازیگر زن نقش اول

آنت بنینگ: ستارگان فیلم در لیورپول نمی میرند

فرانسس مک دورمند: سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری-برنده

مارگو رابی: من، تونیا

سالی هاوکینز: شکل آب

سایرس رونان: لیدی برد

بفتا 2018

نامزدهای بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل

آلیسون جینی: من، تونیا- برنده

کریسیتین اسکات توماس: تیره ترین ساعت

لوری متکالف: لیدی برد

لزلی مانویل: رشته خیال

اوکتاویا اسپنسر: شکل آب

نامزدهای بخش بهترین کارگردان، نویسنده و تهیه کننده انگلیسی نوظهور

گرت تانلی، جک هیلی گاتمن و تام میتمن: غول

رانگانو نیونی و امیلی مورگان: من جادوگر نیستم- برنده

جانی هریس، توماس نیپر و جابون لوسی کوهن: قلمرو ما

نامزدهای بخش بهترین فیلم نامه غیراقتباسی

جوردن پیلی: برو بیرون

استیو راجرز: من، تونیا

گرتا گرویک: لیدی برد

گیرمود دل تورو و ونسا تیلور: شکل آب

مارتین مک دوناگ: سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری- برنده

بفتا 2018

نامزدهای بخش بهترین فیلم نامه افتباسی

جیمز آیووری: مرا با اسمت صدا بزن- برنده

آماندو یانوچی، یان مارتین و دیوید اشنایدر: مرگ استالین

مت گرینهالگ: ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند

آرون سورکین: بازی مالی

پل کینگ و سایمون فارنابی: پدینگتون ۲

نامزدهای بخش بهترین فیلم انیمیشن

کوکو- برنده

وینست دوست داشتنی

زندگی من بعنوان یک کدو

بفتا 2018

نامزدهای بخش بهترین فیلم برداری

برونو دلبونل: تاریک ترین ساعت

راجر دیکینز: بلید رانر ۲۰۴۹- برنده

هویت ون هویتما: دانکرک

دن لاوستسن: شکل آب

بن دیویس: سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

نامزدهای بخش بهترین طراحی لباس

ژاکلین دوران: دیو و دلبر

ژاکلین دوران: تیره ترین ساعت

جنیفر جانسون: من، تونیا

مارک بریجز: رشته خیال-برنده

لوییز سکویرا: شکل آب

بفتا 2018

نامزدهای بخش بهترین موسیقی اورجینال

بلید رانر ۲۰۴۹

تاریک ترین ساعت

دانکرک

رشته خیال

شکل آب- برنده

نامزدهای بخش بهترین فیلم مستند

شهر ارواج

من کاکا سیاه تو نیستم- برنده

ایکاروس

یک دنباله نامناسب

جین

نامزدهای بخش بهترین تدوین

جاناتان آموس و پل مک لیس: بیبی درایور-برنده

جو واکر: بلید رانر ۲۰۴۹

لی اسمیت: دانکرک

سیدنی وولینسکی: شکل آب

یان گرگوری: سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

بفتا 2018

نامزدهای بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

الی

ابتدا آن ها پدرم را کشتند

ندیمه-برنده

بی عشق

فروشنده

نامزدهای بخش بهترین صداگذاری

بیبی درایور

بلید رانر ۲۰۴۹

دانکرک- برنده

شکل آب

جنگ ستارگان: آخرین جدای

نامزدهای بخش بهترین جلوه های ویژه

بلید رانر ۲۰۴۹- برنده

دانکرک

شکل آب

جنگ ستارگان: آخرین جدای

نبرد برای سیاره میمون ها
بخش نظرات این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی