با ۱۵ شهر دیدنی جهان از نگاه گردشگران آشنا شوید

ads ads

با ۱۵ شهر دیدنی جهان از نگاه گردشگران آشنا شوید

فهرست بهترین شهرهای گردشگری جهان در همه سال‌ها با هم برابر نیست. با اینکه برخی از شهرهای مشهور همیشه در این لیست قرار دارند، اما گاهی با نام‌های نا آشنایی مواجه می‌شویم که شناختشان خالی از لطف نیست.

به طور مثال، شما در کنار شهر بسیار زیبای فلورانس در کشور ایتالیا که مملو از جاذبه های باستانی و طبیعی است، نام شهر Hoi An در کشور ویتنام را نیز ممکن است ببینید که از نظر گردشگران یکی از بهترین مقاصد دیدنی دنیاست.

لازم است بدانید، فهرستی که قرار است در ادامه مشاهده کنید بر اساس رای‌ گردشگران جهانی و کسانی که اهل مسافرت هستند تهیه شده است. گزینه های موردتوجه برای انتخابشان نیز مواردی همچون چشم‌اندازهای طبیعی، فرهنگ، غذا، رفتار دوستانه مردم، مراکز خرید و … است.

شهری که در صدر فهرست سال ۲۰۱۷ قرار داشت، برای نخستین بار نامش بر سر زبان‌ها افتاده و تا پیش از سال گذشته، شهرت چندانی نداشت. این شهر در مکزیک واقع شده و «سن میگوئل د آلنده» نام دارد و در ایالت گوآناخوآتو واقع شده است. جمعیت این شهر حدود ۷۰ هزار نفر است.

گردشگران این شهر را به لحاظ امنیت و کم‌هزینه بودن انتخاب کرده‌اند. در «سن میگوئل د آلنده» می‌توانید میراث واقعی کشور مکزیک و فرهنگ و جاذبه طبیعی آن را مشاهده کنید.

در میان شهرهای دیدنی جهان، شهرهای آسیایی همچون کیوتو هم مشاهده می شود که دارای معماری های سنتی و تاریخی است؛ چیانگ‌مای در تایلند برای شهر قدیمی خود شهرت دارد. سیم ریپ را به خاطر معبد انگکور وات موردتوجه قرار می دهند.

همچنین شهری همچون چارلستون در ایالت متحده آمریکا که چندین سال است در لیست بهترین شهرهای گردشگری جهان واقع شده، تنها شهر آمریکایی است که نامش همیشه در ۱۰ ردیف اول قرار می گیرد.

از گزینه های اروپایی می توان به رم و بارسلون اشاره کرد.

با این مقدمه، از شما دعوت می کنیم تا در ادامه مطلب، با ۱۵ شهر دیدنی جهان از نگاه گردشگران آشنا شوید.

۱۵- بارسلون – اسپانیا (Barcelona)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه بارسلون از نظر گردشگران: ۸۹٫۵۲

بارسلون، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیاست. این شهر برای بناهای تاریخی و معماری‌های بی‌نظیر خود شهرت و محبوبیت جهانی دارد. از جمله می‌توان به کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا اشاره کرد که از سال ۱۸۸۲ در دست ساخت است و هنوز هم تکمیل نشده و هزینه‌های آن از کمک‌های شخصی تأمین می‌شود. معمار این بنا، «آنتونیو گائودی» مشهور است.

همچنین می‌توان به باری گوتیک اشاره کرد که مرکز شهر قدیم بارسلون است که بناهایی از قرون وسطی و حتی قدیمی‌تر، متعلق به رومی‌ها هنوز در آن وجود دارد.

۱۴- اودی‌پور – هند (Udaipur)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه اودی‌پور از نظر گردشگران: ۸۹٫۵۴

شهر اودی‌پور در ایالت راجستان در کشور هند واقع شده‌ و به‌عنوان شهر دریاچه‌ها مشهور است. این شهر مملو از معابد، زیارتگاه‌ها، کاخ‌ها، موزه‌ها و باغ‌هاست که در سبک معماری خاصی ساخته شده اند.

۱۳- سیم‌ریپ – کامبوج (Siem Reap)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه سیم‌ریپ از نظر گردشگران: ۸۹٫۵۷

این شهر در شمال غرب کامبوج قرار دارد و دروازه منطقه آنگکور بشمار می‌رود. معماری بناهای باستانی این شهر در بخش قدیمی به سبک فرانسوی و در اطراف بازار قدیمی، استعماری و به سبک چینی است.

۱۲- رم – ایتالیا (Rome)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه رم از نظر گردشگران: ۸۹٫۷۳

رم در زمان‌های قدیم، پایتخت جهان و قلب امپراطوری عظیم رم بوده است. این شهر بی‌نظیر با تاریخچه ۲۵۰۰ ساله‌اش، بنا‌های تاریخی و موزه‌های بسیار زیبایی در خود جای داده است. مجسمه‌های زیبای این شهر که شاهکار‌های هنرمندان معروفی چون میکل آنژ و داوینچی‌‌ است را نمی توان در هیچ جای دیگر جهان به این تعداد مشاهده کرد.

۱۱- سانتا فه – نیومکزیکو (Santa Fe)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه سانتا فه از نظر گردشگران: ۸۹٫۹۴

سانتا فه سومین شهر بزرگ ایالت نیومکزیکو است و برای بناهای باستانی و مناظر طبیعی شگفت‌انگیز خود شهرت و محبوبیت جهانی دارد.

۱۰- لوآنگ پرابانگ – لائوس (Luang Prabang)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه لوآنگ پرابانگ از نظر گردشگران: ۹۰٫۱۰

شهر لوآنگ پرابانگ، جزو میراث جهانی یونسکو نیز هست و در لائوس قرار دارد.

۹- یوبود – اندونزی (Ubud)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه یوبود از نظر گردشگران: ۹۰٫۱۳

یوبود، یک روستا در اندونزی است به عنوان قلب فرهنگی این کشور بشمار می‌رود. در این روستا، موزه‌ها و گالری‌های متنوع به نمایش هنر نکا و نقاشی‌های بالیایی پرداخته‌اند.

۸- کیپ‌تاون – آفریقای جنوبی (Cape Town)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه کیپ‌تاون از نظر گردشگران: ۹۰٫۲۴

کیپ‌تاون، دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی بعد از ژوهانسبورگ است. اسکله های شلوغ ویکتوریا و آلبرت، اماکن فرهنگی، سواحل زیبا و باغ های زیبا و مملو از گل سالانه گردشگران زیادی را روانه این شهر دیدنی می کنند.

 

۷- هویی آن – ویتنام (Hoi An)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه هویی آن از نظر گردشگران: ۹۰٫۳۱

هویی آن، شهری در استان کوانگ نام است. معماری این شهر ترکیبی از سبک های مختلف است و به وضوح می توان تاثیر سبک های چینی، پرتغالی، فرانسوی و ژاپنی را در ساختمان های این شهر مشاهده کرد. مردم آن رفتار بسیار دوستانه ای دارند و شهر مملو از خانه های سنتی و پاگودا و معبد است.

۶- اوآخاکا – مکزیک (Oaxaca)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه اوآخاکا از نظر گردشگران: ۹۰٫۴۱

اوآخاکا در کشور مکزیک نیز به خاطر معماری بی‌نظیر بناها، جشنواره مرده‌ها و مکان های باستانی خود یک مقصد توریستی محبوب برای گردشگران جهان بشمار می رود.

۵- فلورانس – ایتالیا (Florence)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه فلورانس از نظر گردشگران: ۹۰٫۷۵

فلورانس، یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیاست. به این شهر  لقب «آتن سده‌های میانه» داده‌اند. زیرا در قرون وسطی مرکز اقتصادی و محل زندگی و تجارت ثروتمندان جهان بوده است. این شهر مملو از بناهای تاریخی با معماری‌های شگفت انگیز است.

۴- کیوتو – ژاپن (Kyoto)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه کیوتو از نظر گردشگران: ۹۱٫۱۳

کیوتو، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ژاپن با جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر است. طبیعت بی‌نظیر این شهر سالانه گردشگران بی‌شماری را به سمت کشور ژاپن می‌کشاند.

۳- چیانگ‌مای – تایلند (Chiang Mai)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه چیانگ‌مای از نظر گردشگران: ۹۱٫۴۰

چیانگ مای یکی از شهرها و جاذبه های اصلی گردشگری تایلند است. این شهر در منطقه کوهستانی واقع شده است و به همین خاطر، اغلب هوای خنکی دارد. چیانگ‌مای را باید یک شهر تاریخی به تمام معنا دانست. رفتار دوستانه مردم، بازار‌های غذا، معابد زیبا و چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز این شهر را به یکی از دیدین ترین شهرهای تایلند تبدیل کرده است.

۲- چارلستون – کارولینای جنوبی (Charleston)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه چارلستون از نظر گردشگران: ۹۱٫۵۴

چارلستون در کارولینای جنوبی در آمریکا، یک شهر بندری و پر از خانه های قدیمی و کلیساهای مهم از لحاظ معماری است.

۱- سن میگوئل د آلنده – مکزیک (San Miguel de Allende)

15 شهر دیدنی جهان

رتبه سن میگوئل د آلنده از نظر گردشگران: ۹۲٫۱۲

شهر سن میگوئل د آلنده در قلب کشور مکزیک در اوایل قرن ۲۰ در خطر تبدیل شدن به شهر ارواح بود اما امروز به برترین شهر دیدنی جهان تبدیل شده است. این اولین بار است که این شهر توانسته خودش را در میان شهرهای مطرح دنیا بالا بکشد و خودنمایی کند. خیابان های جذاب و رنگارنگ در کنار معماری بسیار زیبای ساختمان ها این شهر را به محلی رویایی برای گردش تبدیل کرده است.

بخش نظرات این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی